Hoppa till sidans innehåll

Årsmöte i Granskog 2017-05-14

23 MAJ 2017 08:07
Årsmöte hölls i Granskog med Åsa Öström som mötesordförande. Den nya styrelsen består av: Per Lind ordf., Kristina Walldén, Karl-Åke Persson, Anders Suther, och Peter Henningsson.
  • Uppdaterad: 23 MAJ 2017 19:05

Allan Edblom och Lars Norberg avgick och Anders Suther tillkommer. Anders var ordförande i klubben på 90-talet. Efter sedvanliga årsmötesförhandlingar bjöd Gerd återigen på en god äppelkaka. Gerd som har varit med sedan klubben bildades 1962 och under alla dessa åt ställt upp och bakat till klubbens möten tycker att nu räcker det.Vi tackade henne för den fina insatsen under 55 år.

Gerd Kristansson som under 55 år bakat till klubbens möten.

Karl-Åke Persson lämnade en redogörelse för hur planerna på ett konstsnöspår fortskrider. Förhoppningsvis kan det vara klart i år. Vid Kultur-, demokrati- och fritidsnämndens möte den 16 maj fastställdes att den 19 sept. tas beslut om var spåret skall ligga, Ängsjö eller Bruket. Mer information famgår av protokollet ovan.

Skribent: Allan Edblom
Epost: Adressen Gömd

____________________________

    Järfälla Skidklubb

____________________________

  Prenumerera på nyheter

____________________________

Vallaboden

____________________________

Våra skidspår

____________________________

Spårbidrag

Postadress:
Järfälla Skidklubb - Skidor
Anders Ahlström, Fäbodgränd 4
17545 Järfälla

Kontakt:
Tel: +46708788366
E-post: jarfallaskid@gmail.c...

Se all info